| Sclipirici a întrebat:

De ceva timp simt o senzatie neplacuta in spatele limbii, ba mai mult am descoperit niste bilute albe pe amigdale cu un miros GROAZNIC! Din cate stiu, acele bilute sunt de fapt resturi de mancate depozitate in criptele amigdalelor. Nu prea am dureri in gat, se inflameaza de 2-3 ori pe an insa ma supara mirosul si dificultatea la inghitire si uneori simt o arsura la amigdale. Ce sa fac? La medicul de familie am fost si nu mi-a zis mare lucru, m-a pus sa astept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Se poate sa fie o amigdalita infectata sau streptococ! Ar fi bine sa fugi pana la un medic ORL; el stie cel mai bine cum stau lucrurile in zona aceea. Daca au miros urat e posibil sa fie puroi. Du-te te rog la medic si vezi ce zice! Numai bine!