| Kyou a întrebat:

Ce taie pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Uite aici cateva :
http://www.csid.ro/......a-10894416
Nu-ti mai vine sa mananci nici daca vezi lucruri sau animale scarboase ca voma, caca, gandaci, viermi, etc.

| secret96 a răspuns:

Cand ti-e foame sau pur si simplu vezi ceva ce ai vrea sa mananci spala-te pe dinti happy Aroma mentolata iti alunga senzatia aia.winking

| kteichd a răspuns:

Dulciuri in general

| xtembix a răspuns:

Incearca sa te speli pe dinti si sa te clatesti cu apa de gura atunci cand ti-e foame. Sau bea un pahar cu apa.

| anacolda a răspuns:

Semintele, alunele, nucile, toate amestecate si neprajite. Nu-ti trebuie mult si te saturi. Dar asta nu inseamna ca ai sa renunti la celelalte alimente. Doar le reduci cantitativ.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| Patty03 a răspuns:

In principiu orice lucru scarbos: viermi, gandaci, sobolani, voma, fecalele etc. laughing Chiar daca nu vezi pe moment, pur si simplu nu iti mai vine sa mananci.winking

| Lily8 a răspuns:

tristetea, bolile, unele alimente:
ghimbir, migdale,ardei iute,seminte de in, ceai verde, suc de legume gen morcovi, telina, castraveti, rosii, ovazul
http://www.eva.ro/......34211.html

| BadassFox a răspuns:

Lucrurile scârboase, voma, fecalele, etcetera

| Fayree a răspuns (pentru BadassFox):

~ Te poti spala cu pasta de dinti pe dinti puppy dog eyes, potrivit unor studii reduce pofta de mancare...sau poti bea apa, ceai verde etc. Funda? puppy dog eyes.

| Inimadefata a răspuns:

Pofta de macare este taiata in general de lucrurile gretoase, cat si de alimente acre, dulci (care te ingrasa) si bauturi carbogazoase tot dulci

| cnvv a răspuns:

La mine lamaia

| Finty a răspuns:

Multa apa si auto-concentrare! Totul e de la psihic... daca reusesti sa-ti impui ca nu ti-e foame atunci nu vei mai avea nici pofta de mancare!
Bafta si numai bine!

| Vreib a răspuns:

Borsul.