| anutza6117 a întrebat:

Ce trebuie sa iau ca sa nu-mi mai cada parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CatzPopularity a răspuns:

Eu am folosit un sampon care se numeste Petrole Hahn....Este din urzica cred...Dar totusi rezultatele sunt bune. Nu mai cade asa tare, dar eu il folosesc de diecare data cand ma spal pe cap.
Atentie: Daca iti curge in ochi, pisca
Freaca bine pe cap

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu trebuie sa iei nimic, incearca sa folosesti masti naturale din galbenus de ou+ulei masline si facut maioneza aplicata pe par, stai cu o folie in cap 3-4 ore si apoi te speli normal, e recomandat sa faci o masca pe saptamana, date cu gaz macerat cu usturoi, spala parul cu frunze de nuc/pelin/urzica si vei vedea ca treaba se inbunatatestewinking
O seara buna!

| Amilik a răspuns:

Incearca sa iei capsule si sampon Revalid
http://www.revalid.ro/
Se gaseste in farmacii.

| arual93 a răspuns:

Pai in primul rand parul reflecta starea de sanatate, daca consideri ca esti predispusa la stres poate fi cauza, carenta la zinc, depinde de cantitatea de par care iti cade, iti poti da seama daca ai nevoie de o vizita la dermatolog, iti recomand samponul de la KMS

| CatzPopularity a răspuns:

Daca iti cade parul este semn ca se reinoieste. Daca cade in exces iti recomand si fiole. Le-am incercat iar unele nu au rezultate deloc buneca nu se intampla nimic si parul este acelasi

| Anna1992 a răspuns:

Poti folosi ulei de masline, sau produse cu ulei de ricin

| Basarabeanca a răspuns:

Incearca ulei de brusture..se gaseste in farmacii si ajuta fff bine...intareste parul si nu mai cade