| carinutza55 a întrebat:

Hei TPU ce trebuie sa faci sa nu iti mai cada parul des?

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Piaptănă-l aşa cum trebuie, corect. Întreabă la farmacii de ulei de richin. Să NU îţi piepteni părul când e ud, îl distrugi.
Caută un şampon potrivit tipului tau de păr şi foloseşte balsam.
Numai bine!

| AtateaConditii a răspuns:

Sa te piepteni de la varfuri spre radacina si sa tii de par. Sa nu te ciufulesti cu prosopul cand ai parul ud. Sa nu te speli cu mult sampon deodata, iti pus cat un capac de sticla, te clatesti si daca e nevoie iti mai pui iar. Sa iti faci masca de par din malai si galbenus. Sa iti cumperi un sampon anti-cadere de par( sau cum se zice)laughing. Si cam atat.

| uclelanitnelav987 a răspuns:

Daca iti cade parul inseamna ca ai lipsa de vitamine. Nu stiu care intreaba un doctor.