| Roxyy16 a întrebat:

Ceau...intrebarea mea se incadreaza mai mult la medicina.
Ce credeti despre degenerescenta maculara? Ati intalnit persoane cu aceasta boala? Ma intereseaza foarte mult aceasta problema a vederii.

P. S. nu vreau raspunsuri copiate de pe net cu definitia ei...sau etc. Doresc doar opinii personale happy
Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Eu cunosc o doamna mai in varsta care are acest diagnostic si care de cand foloseste acest supliment cu extracte naturale http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-vision vederea i s-a imbunatatit. De la aproximativ 50 de ani e bine sa folosesti acest supliment periodic pentru a evita aparitia acesteia.

1 răspuns:
| Roxyy16 explică:

Aha...la ea presupun ca este de varsta...eu cunosc pe cineva de 40 de ani, dar i s-a declansat aceasta boala de la 28 de ani. Oricum mersi pentru raspuns si pentru linkul cu supliment.