| PumpkinDoll a întrebat:

Ceva pastile pentru nervi? Am observat ca de ceva timp ma enervez foarte repede si imi vine sa dau cu pumnul in ceva,sa sparg, sa daram.Ma enervez foarte repede si rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

In cazul tau, e bine sa iei magneziu cu vitamina b6. Ajuta in cazurile de stres, nervozitate, tensiune psihica, anxietate.
Cura de 1 luna.

| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la kickboxing. o sa ai ocazia sa dai o ora intreaga cu pumnii si cu picioarele si sa-ti eliberezi energia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastilele nu ajuta cu absolut nimic. Trebuie sa te inveti sa te stapanesti. Stiu, usor de zis dar greu de facut.

| Peridava a răspuns:

Asta e chestie de educatie. Daca nu te poti controla, sa te abtii, da-ti cu pumnii in cap. Ajuta.

| PumpkinDoll explică (pentru Peridava):

Noroc ca n-am mancat nimic, ca altfel ma cacam pe mine de ras. Apuca-te de standup

| NicoleEazi a răspuns:

Ai nevoie de valeriana pe timp de zi care sa nu iti dea somnolente, te va linistii si este pe baza de plante, o varianta mai scumpa ar fi persedon aceleasi efecte de linistire insa pret mai scump, acestea 2 le poti lua zilnic. Pe baza de medicamente cocculine sau calmogen si iei doar la nevoie, se dau fara reteta medicala.

| alexandru303 a răspuns:

Nu te vor ajuta cu nimic. Și eu mă enervez foarte repede când mă gândesc la traumele mele din copilărie. Soluția este să eviți lucrurile care te enervează sau încearcă să închizi ochii numărând în gând/cu vocea până la 10. Asta este din naștere (ADN). problema sau ai pățit chestii în viață. Fundă?

| PumpkinDoll explică (pentru alexandru303):

Am patit si niste rahaturi

| alexandru303 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

N-ai ce să faci. Neuronii sunt papa. Doar să te stăpânești. Fundă dacă merge metoda pe care ți-am zis-o.

| RRoberto2018 a răspuns:

Prima remarca e ca recunosti ca ai o problema, ceea ce e foarte bine. Mai trebuie sa mergi la un doctor, el stie cel mai bine ce sa iti dea. Nu recomand nici celui mai bun prieten sa ia pastile fara recomandarea mediclui. Medicamentele nu sunt bomboane, pot sa-ti faca rau! Grija mare!

| NakGeorge a răspuns:

Cauta sa iesi la plimbari in parcuri, paduri, ceva de genu. Undeva unde sa iti descarci energiile negative, iar natura in sine si plimbarile ajuta foarte mult.

Daca nu si nu, atunci cauta sa depistezi cauzele iesirilor astea nervoase si sa le remediezi. Poate fi stresul de la munca, probleme de sanatate, frustrari de natura sexuala sau mai stiu eu ce...