| Doηηa a întrebat:

Cine a tinut dieta "Balerina"?
Incepand de maine vreau sa o tin cam 7 zile.
Da rezultate? A-si dori sa slabesc cam 5 kg, repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă dietele, învață să mănânci.
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

Nu slabi repede, e periculos, plus ca poti pune rapid inapoi kilogramele pierdute (efect yoyo).

| roxaa15 a răspuns:

Mie personal nu mi se pare o dieta buna. Daca slabesti prin infometare( asta e dieta balerina) te vei ingrasa la loc si mai rau iti pui sanatatea in pericol.
Mai bine inceraca o dieta bazata pe fructe, legume, piept de pui, peste salate si sport, slabesti garantat si e si sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| BountyLoverXD a răspuns:

Eu nu am incercat, dar pe site-ul asta sunt pareri: http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html

| bodolik a răspuns:

Din cate stiu, dieta balerina este o dieta sanatoasa, pe durata careia nu va fi nevoie sa te infometezi. Mai multe detalii poti gasi aici: http://www.slabitul.com/dieta-balerina