| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se trateaza herpesul la buza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Crema aciclovir sau zovirax... sau plasture insa la mama nu si-a facut efectul a fost mai buna crema cu aciclovir...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu trata asa simplu aspectul! Daca e derivat si ai si genital? Du-te neaparat la dermatolog si ginecolog, in functie de ce afli la dermato! Sanatate!

daniela
| daniela a răspuns:

Foloseste acel plasture faimos pe care-l cumperi de la farmacie si o sa vezi ca totul o sa fie OK... asta daca esti in faza incipienta. Daca deja este herpesul in floare foloseste aciclovir este un unguent bunicel pe care poti sa-l cumperi de la orice farmacie fara reteta

| vio a răspuns:

Cumpara aciclovir... e foarte buna... iar referitor la plasture nu mi se pare bun...

| allube a răspuns:

Este la farmacie plasture antiherpes care isi face efectul rapid, e foarte eficient. Mai sunt si alte unguente, intreaba la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa iti cumperi un softlaser. eu ma impac foarte bine cu el. m-a ajutat sa scap atat de herpes cat si de cicatrici. aici se gasesc mai multe informatii despre el: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
eu mi l-am comandat online si mi-a fost adus acasa prin curier.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine sa mergi la medic. mie mi-a iesit la gura un herpes si l-am tratat cu aciclovir dar apoi am observat ca ori de cate ori luam antibiotice imi iesea herpes.partea proasta este ca imi iesea cateodata in zona genitala si cateodata la gura.deci nu iti recomand sa il tratezi dupa ureche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunsul:zovirax

| misha22 a răspuns:

Incearca sa folosesti un softlaser (aparat cu laser benefic pentru combatarea impuritatilor, herpesului, a cicatricelor etc.). eu ma impac foarte bine cu el. ti-l recomand si tie, aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
mi l-am comandat online si mi-a fost adus acasa prin curier rapid