| blackbird000 a întrebat:

Credeti ca suplimentele pentru slabit sunt bune la ceva? Am 65 de kg la 165 cm si vreau sa slabesc 10 kg pe putin.Nu-mi spuneti sa fac sport si sa tin o dieta pentru ca la mine chiar nu merge. Timp de trei saptamani am alergat in fiecare zi,exercitii fizice, abdomene si meniul meu zilnic era paine prajita cu NIMIC! In aceste trei saptamani nu am reusit sa slabesc decat 2 kg.A fost foarte suparator cand am aflat ca am stat flamanda trei saptamani doar pentru 2 kg.In fiecare zi vad la TV sau la reclame google, suplimente pentru slabit si ma impresioneaza modul lor de a spune ca mananci cat vrei si slabesti 30 kg in doua luni.Deci intrebarea mea este daca ati luat si daca au fost bune la ceva?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"meniul meu zilnic era paine prajita cu NIMIC", meniul ala e o porcarie, cu ala mai rau te ingrasi sincer, cine te-a sfatuit o asemenea tampenie? O dieta trebuie sa aiba proteine ( carne, lapt, branza, oua ), carbohidrati ( orez, cartofi, etc. ), fibre vegetale( legume, fructe ), grasimi sanatoase ( masline, alune, etc. ) si sa mananci de 4-5 ori pe zi.
"mananci cat vrei si slabesti 30 kg in doua luni", conteaza ce mananci, eu nu as lua un supliment care ma face sa slabesc MANCAND ORICE happy

Eu am folosit XShape de la Calivita si l-carnitine si am slabit 8 kg in 2 luni, cu efort la sala si 5 mese pe zi ( eu vreau sa fac si muschi, asa ca mananc mult ).