| Lilia2621 a întrebat:

Crema anti celulitica, chiar ajuta? Cum se foloseste, doar se da in zonele cu celulita sau se face si un masaj? Si in cat timp se vede rezultatul? Nu este daunatoare? Ce avantaje si dezavantaje are? Voi ati folosit-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| meduzza a răspuns:

Cellulight e cea mai buna (o poti gasi in carrefour) se face masaj destul de agresiv adica sa te doara putin ca sa poti sa iti distrugi grasimea tongue nu prea sunt dezavantaje decat daca te duci la un salon de masaj o sa ai vanatai, in rest e ok si rezultatul il vezi in functie de gradul de celulita pe care il ai (la primul grad care nu se vede celulita decat cand iti strangi piele se duce cam in 2 saptamani) Succes :*

| Lilia2621 explică (pentru meduzza):

Pai la mine celulita se vede un pic doar pe fund happy. cam cite minute ar trebui sa fac masajul? tuai folosit astfel de creme?

| meduzza a răspuns (pentru Lilia2621):

Da, de asta ti-am si spus de ea mie asa mi-a trecut. in general se face cam 15-20 de minute si se gaseste sa iti iei un fel de rotund cu zimti pentru masajul anticelulitic (tot in carrefour). Oricum chiar daca scapi de celulita pe moment tot ar trebui sa mai faci masaj o data la 2 saptamani pentru ca poate sa reapara tongue

| Lilia2621 explică (pentru meduzza):

Mersi mult. dar mai am o intrebare, cam cat costa aceasta crema. ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai zice pretul in euro caci nu sunt in Romaniahappy

| meduzza a răspuns (pentru Lilia2621):

Nu am mai cumparat de multbig grin dar ultima oara am dat cam 8 euro, in comparatie cu altele este super ieftina dar cea mai eficienta, crede-ma laughing) Bafta :*

| Lilia2621 explică (pentru meduzza):

Ok, voi incerca..mersi multhappy

15 răspunsuri:
| vasilevasi a răspuns:

Daca celulita se afla pe fund, i ti va fi cam greu sa masezi tu personal zona respectiva.in acest sens eu as avea o propunere eleganta de facut...

| Lilia2621 explică (pentru vasilevasi):

Da? si ce propunere?

| vasilevasi a răspuns (pentru Lilia2621):

Sa ti masez eu, desigur, zona respectiva.chiar si alte zone.

| vasilevasi a răspuns (pentru vasilevasi):

Ce spui... ti ar place?

| Lilia2621 explică (pentru vasilevasi):

Nu, nu si nu. daca mi-ar trebui masaj mi-as gasi cine sa-mi faca

| vasilevasi a răspuns (pentru Lilia2621):

Dar eu ti as linge si pasarica..ador sa ti daruiesc aceasta sublima placere.de ce esti asa vehementa in a refuza?

| Lilia2621 explică (pentru vasilevasi):

Ce scarbos... imi vine sa vomit cind citesc raspunsul tau,

| vasilevasi a răspuns (pentru Lilia2621):

Nu mai sti de gluma? voiam sa ti testez reactia.

| Lilia2621 explică (pentru vasilevasi):

Ok,ai testat-o deja

| Fiorella18 a răspuns:

Si cremele sunt bune in felul lor, adica fac pielea mai frumoasa, mai ferma un pic, mai luminoasa, dar impotriva celulitei nu exista crema care sa dea rezultate 100%... mie personal, nici o crema nu mi-a facut minuni, ajuta, intr'adevar, dar nu e suficient. Ceea ce face minuni pentru mine este mersul pe jos, 30 min-1 ora. Daca poti, incearca asta si o sa vezi ca da mai multe rezultate decat crema! Nu implica un efort mare, doar putin timp, de exemplu, in loc sa iei autobuzul cateva statii, mergi pe jos. o sa vezi cum se modeleaza corpul!