| anonim_4396 a întrebat:

Crema depilatorie nu este buna, poate afecta pielea in timp (ma refer la zona genitala )? Am citit multe prostii in ultimul timp si nu stiu ce rahat sa mai cred. Folosesc astfel de creme de aproape 2 ani ( cumparate din farmacie ) pentru ca nu suport sa am par deloc in zona genitala, si e si mai bine din punct de vedere igienic, zic eu. Voi ce credeti, ce ati citit / auzit de la altii? Voi cum scapati de parul din zona genitala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lol, nu se cheama depilatorie breh. Depilatoare, poate. Sau epilatoare. Orice copac are nevoie de iarba la radacina, asa e sanatos. Cam orice crema de genul asta e puternic iritanta. Nu degeaba scriu astia in prospect sa o lasi sa actioneze maxim "n" minute si dupa aia sa speli cu apa din belsug. Eu nu scap de bush, mai cade el. laughing
P.S. L-am mai tuns de citeva ori si cred ca la un moment dat chiar m-am aventurat sa il rad... dar never again.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu ai facut endoscopie in viata ta a? laughing. eu acum 2 ani am facut si de atunci am ramas fara par, mi-a placut mai mult. ce sa mai zic daca in viitorul apropiat o sa vreau sa reincep cu pozitia 69, altfel e cand nu e boschet acolo jos, stii tu laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu e boschetul mai mare decit copacul, merge 69 si asa. Ii pui casca de-aia de inot cu gaura de rigoare, sa iasa trompa. Sau chiloti de-aia destepti care lasa doar organu' pe-afara. tongue Endoscopie nu, mersi. Sper sa mi se faca chestii care se termina cu "scopie" si implica bagatul de camere video cu cablul aferent pe git sau prin dos doar post-mortem. tongue

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

"Sper sa mi se faca chestii care se termina cu "scopie" si implica bagatul de camere video cu cablul aferent pe git sau prin dos doar post-mortem. "
norocul tau laughing. eu am facut gastro si endoscopie, si crede-ma ca nu pierzi mare distractie. cred ca si la prostituate ar costa mai putin decat sa fii violat in fund si pe gura de doctori laughing.

| Eduard619 a răspuns:

Crema depilatoare este cel mai cretin lucru care s-a inventat pana acum cel putin din punctul meu de vedere, am usturimi dupa ce o aplic.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Pai si acum ce folosesti? sau, mai folosesti ceva?

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru zona genitala folosesc ceara stiu ca doare muuuult mai rau dar este foarte eficientawinking

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Te dai singur sau mergi la o "sala" ceva? cat timp dureaza pana creste inapoi?

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Folosesc benzi depilatoare mi le aplic singur, sunt foarte simplu de aplicat iar durata de crestere a parului nu este standard la mine dureaza de ex o luna sa creasca putin...PS la inceput o sa te doara fooooarte rau laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Pe scurt : moarte happy
Spune-i si de faptul ca daca nu le tragi rapid o sa fugi la vecina sa ti le dezlipeasca. laughing)

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma am tipat prima data de durere dar dupa iti iese 69laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Nu-mi pasa straight face.
Aici suntem la "sanatate" nu la D&S.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Depressa e fata religioasa asa ca nu pomenii de chestii de astea "naspa" laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inafara faptului ca Depressa e o fata religioasa mai este si cu capul pe umeri si face diferenta dintre scarbos
* ce scarbos? ca iti vine sa vomiti, de fapt... "vomiti" e bland.
iti vine sa borasti doar cand auzi, in pnm *
si normal.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"si cu capul pe umeri si face diferenta dintre scarbos" esti cu capul pe umeri ca faci diferneta intre ceva ce nu ai incercat in viata ta si altceva ce nu ai incercat in viata ta? asta inseamna sa fii cu capul pe umeri? macat taci din gura laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E ca si cum m-ai intreba
"esti cu capul pe umeri ca faci diferneta intre centura si boscheti?"
exact asa,n-am incercat nici una nici alta, dar stiu ca alea sunt pentru nu sunt bune. :O Magie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuia sa fie vorba de magie, dor esti religioasa laughing, tipic voua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia arde parul de la suprafata.
Pe langa faptul ca indeseste firul de par si ca intr-o saptamana e la loc, mai sensibileaza si pielea ( ca na, arde.).
Incearca cu epilatorul thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar sa fiu tampit laughing. amicul meu a incercat si dupa al 10 fir a zis ca moare de durere laughing)). chiar daca e "doar " o saptamana, e mai bine decat peruca zic eu thinking mersi totusi de sfat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imagineaza-ti ca noi fetele ne facem cu dracia aia pe maini si crede-ma, ca primele dati esti intre agonie si moarte.
Pe urma se obisnuieste pielea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prestul platit pentru a fi frumoase laughing

| kyliejenner a răspuns:

Epileaza-te cu ceara si gata. E cea mai buna solutie. Dupa o perioada, parul se rareste oricum. Daca ai bani epileaza-te definitiv si ai terminat toata treaba

| AleXzpm a răspuns:

You can burn them, burn them all.
Fetele, la fel ca voi, se pregăteau.
https://www.youtube.com/watch?v=4PZ95ur2Wmk