| Barajag a întrebat:

Cu cateva saptamani in urma cineva vroia sa se lase de fumat si intreba cum...pai eu nu mai fumez de 2 saptamani...cum am facut asta? prin vointa... voi ati reusit cei ce vor sa se lase de viciul acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Felicitari si nu renunta, daca ai rezistat 2 saptamani, vei reusi sigur.SUCCES in continuare!

| mariazet45 a răspuns:

Nu prea iti inteleg intrebarea dar pot spune ca vointa si dorinta de a reusi in ceea ce iti propui. M-am lasat de fumat in urma cu 5 ani pur si simplu mi-am dat seama ca nu mai am nevoie de asa ceva, ca urmare a acestui lucru am inceput sa ma ingras, subliniez nu din cauza ca m-am lasat de fumat ci pentru ca m-am apucat de mancat in loc de fumat, acum am inceput si o cura de slabire am reusit cat de cat sa dau acele kg jos. Pot spune ca se poate, insa aveti nevoie si de sustinere din partea familiei.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu am incercat niciodata sa fumez si nici nu o sa incerchappyMai mult risipesti bani degeaba si iti strici sanatatea.
Te felicit Ursulika pentru ca ai renuntat la tigari. O sa iti fie mult mai bine asawinking

| Lotte a răspuns:

@mariazet45
Eu am o problema mare cu slabitul...As putea sa slabesc... dar nu pot sa ma abtin...am unele momente in care ma apuca o stare-de-slabit geniala... dar nu dureaza...
ce sa fac?

| george82 a răspuns:

Pai eu nu am vointa si nu ma pot lasa de ele. am 28 de ani si fumez de la 6 ani (cine vrea sa ma creada). nu trece o ora ca fumez iar. ce sa fac sa ma las in afara de vointa?