| cristi1981 a întrebat:

Buna daca cineva a reusit sa se lase de fumat as fi recunoscator sa-mi zica si mie cum a reusit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.intr-o zi am hotarat ca tigarile nu sunt pentru mine, ci pentru cei care fumeaza. dupa 11 ani de fumat.si am 16 de cand nu mai fumez. exact de a doua zi m-am considerat nefumator, si asa am ramas. e greu primele trei-patru zule. dar daca iti ocupi timpul ci ceva si vrei sa te invingi pe tine insuti...vei rezista.nu moare nimeni cand se lasa de fumat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie se gaseste nicorette plasture da randament

| livezeni a răspuns:

Am fumat foarte mult.Fii sigur ca nu exista reteta.Am incercat de multe ori sa renunt si nu am reusit, pana intr-o zi cand nu stiu de ce dar nu am m-ai putut suporta fumul.Intelege ce vrei si tu.

| erika1985 a răspuns:

Salut prin vointa puternica NU si gata de ce? pentru ca face cancer boala care chinuie si tu esti tinar si trebuie sa mai traiesti sa faci copii si sa ai grija de sanatatea ta sa nu ti-o distrugi ca viata e un dar trebuie sa avem grija de noi nu sa ne autodistrugem!