| anonim_4396 a întrebat:

Cui îi pasă de sănătatea sa?
Încep eu primul : mănânc sănătos, fac gimnastică şi plănuiesc să merg la înot de performanţă. Nu fumez, nu beau alcool etc.
Câţi dintre voi vă pasă de trupul vostru şi mâncarea pe care o mâncaţi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

La inceput nu imi pasa, acum ma chinui sa slabeschee hee - asa am invatat ce inseamna o alimentatie sanatoasa si miscarea. Oameni buni, faceti sport! Asta e cel mai bun remediu impotriva stresului si a bolilor, dar si a kg in plus.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si mie: nu beau decat foarte rar, nu fumez, nu pierd nopti, nu am facut sex neprotejat fara analize in prealabil, nu am facut avorturi. Mananc putina sare, cat mai putine dulciuri si mancare fiarta sau pe gratar, evit fast-foodul si excesul de carne. Din pacate, sunt sedentara si u pot renunta la Coca Cola.

Abh
| Abh a răspuns:

Si cu ce te incanta asta? Poate maine da o masina peste tine si eu cu alcoolul si tigarile mele ajung sa mai traiesc inca 40 de ani. Ai vazut ce fac acele persoane care bat recorduri de varsta? Beau un pahar de tarie zilnic.
Ideea e ca daca nu vrei sa fumezi, nu fumezi. Daca nu vrei sa bei, nu bei. E alegerea ta sa mananci cum iti place si sa faci gimnastica. Orice te face pe tine fericit, doar nu-mi place sa mi se scoate ochii cu dintr-astea.

| fabiola a răspuns:

Faptul ca incepi de tanar sa te gandesti la sanatatea trupului si a mintii esti foarte important si bine.Meriti toate laudele!

| Arthur a răspuns:

Dacă te laşi şi de femei e ok. Succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Esti in vreo secta?
E normal sa ai grija de corpul tau, dar trebuie sa ai grija si de nevoile sociale/spirituale. Putin alcool din cand in cand poate fi sanatos si sportul de performanta nu e intotdeauna cel mai bun pentru organism, uneori poate deveni chiar un sacrificiu - dar, ma rog, fiecare cu optiunile sale.

| cretzufinish a răspuns:

Mananc zilnic fructe si legume. De asemenea merg pe jos de cand am intrat la liceu si acum sunt la master. happy Nu consum de la fast-food, nu-mi place bautura si nici nu fumez.

| Sin a răspuns:

Mie.Si chiar ma bucur sa mai vad astfel de oameni si pe aici.Nu doar adepti ai fastfood-ului care pe urma pun intrebari de genul "cum slabesc rapid" pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| medex3 a răspuns:

Mie! Mananc sanatos, fac gimanastica si din vara ma reapuc de dans modern de performantawinking

| dyddyyyx18 a răspuns:

Si eu mananc sanatos;
dar daca as renunta la dulciuri (de tot) ce bine ar fi...

| 1235678907452352 a răspuns:

Prntru a face inot de performanta trebuie sa incepi de la o varsta frageda cum ar fi 5 -6 ani happy
eu fac inot de performanta pentru ca am inceput de la 6 anihappy

| elvisedy a răspuns:

Mie imi pasa- elvisedy

| ICanLoveYou a răspuns:

Eu! Parintii mai imi dau sa mananc sanatos, nimic din comert, numai gatit, fac sport de performanta, ei nu beau, nu fumeazabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, ai sa mori exact ca antrenorul HCM Constanta. laughing Era sanatos tun si... a crapat. Lasand gluma la o parte, iti spun ca incerc sa mananc produse naturale (dupa buget), dar cu sportul am lasat-o balta, acum cativa ani. Ma mentin, ma mentin in limite rezonabile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ce v-a apucat? Nu sinteti normali? Alcoolul este viata si viata e alcool. Iar fumatul ierbii le pune capac la toate.Bravo Arthur sa nu te lasi de femei.Lasind gluma la o parte e bine sa fii echilibrat in toate, im afara de alcool si de fumat care trebuiesc excluse din orice program.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Esti tocmai bun de insuratoarelaughingEu mananc ce vreau, cat vreau, nu-mi refuz nimic.De fumat fumez, nu beau ca nu-mi place, sport mi-e lene sa fac.deci... o sa mor?rolling on the floor

| Celestina003 a răspuns:

Hei.as vrea sa te cunosc.