| ȘEMaria a întrebat:

Hei TpU... Cum as putea sa scap de matreata din cap? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca o data pe saptamana sa folosesti ulei de cocos pe care il masezi bine bine pe scalp, il lasi sa actioneze cam o ora iar apoi te speli pe par DE 2 ORI CU SAMPON ca altfel risti sa ramai cu el uns.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la dermatolog si vezi sa nu ai o ciuperca pe scalp, care iti usuca si descuameaza scalpul.
Se da tratament si poti scapa de ea.
O alta varianta este sa cumperi Sampon cu NIZORAL de la farmacie, este un sampon cu medicatie, speciala pentru infectia bacteriana care o ai pe scalp, numita de dermatita seboreica.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun: pe perioada tratamentului si dupa aceea NU se foloseste gelul de par, fixativul sau alte creme ori spume de par, care au dus de fapt la aparitia dermamtitei.

| Vasiagp a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de șampon antimatreata.