| Allondra a întrebat:

Cum asi putea slabi sanatos? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pababiba a răspuns:

Prin sport o alimentatie sanatoasa, fara mec kfc si din astea, dupa fiecare masa incearca sa stai cel putin jumatate de ora sa lasi manacarea sa se digere corect, iar apoi nu trebuie sa mai stai inca 2 ore ca ai manaca mult, fa un pic de miscare! Dar oricum cheia slabitului sanatos este sportul

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Regim alimentar sanatos, efort fizic si mai ales multa vointa

| AvalohAlyn a răspuns:

Prin sport.

| mioara a răspuns:

Consulta un nutitionist.

| Psihoyounger a răspuns:

Tocmai pentru ca ai specificat SANATOS, mergi la un medic nutritionist care sa iti recomande ceva. In rest, poti face sport dar nu in exces, avand grihja ce mananci, dupa masa lasa in jur de 25-30 de min mancarea sa se digere. Si nu uita de nutritionist.

Psihoyounger

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Sport redu paine stii cel mai bine este sa primesti un sfat de la un nutritionist

| danutza a răspuns:

Mananca sanatos si sportul te as mult mai ales alergatul de dimhee hee

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Renunti la paine un timp...incearca sa nu mai mananci seara si bineinteles mult sport big grin bafta! kiss

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pai teoretik e simplu. Alimentatie sanatoasa, fara prajeli, fara cola, fara chips`uri, fara prea multe grasimisi vreo 30 cel putin minute sport zilnic.
Practic e greu, ca nu prea putem pune in practica asta tot timpu.

| Allondra explică:

Multumescccc >big grin

| Allondra explică:

Multumesc >; ddd