| AlessiaPandaa a întrebat:

Cum e sa ai "fluturasi" in stomac? Adica, ce simti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Simti ca te roade ceva pe la stomac atunci cand vezi persoana de care te-ai indragosti, iar inima iti bate mai tare.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna seara! Starea de bine,la femeie, este generată de serotonina sau hormonul "împlinirii" Cat si la bărbat, doar ca atunci cand se îndrăgostește o fata, are parte de acest hormon mai mult ca niciodată pentru ea. Bărbații au parte de acest hormon mai mereu, excluzînd situatiile in care sunt in depresie. Senzația de fluturași este data de adrenalina la ambele sexe.

| Laura927 a răspuns:

E o chestie ciudata ..hahaaha
E frumos na ce sa zic ..atunci cand o sa ai fluturasi in stomac cu siguranta o sa iti dai seama singura.

| AlexDarius3 a răspuns:

Incepi sa stai "bat".