| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac să funcționez normal în zilele în care nu reușesc să dorm 7-8 ore? Simt că mă prăbușesc chiar dacă beau cafea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu am dormit în două nopți consecutive doar două ore și am început să mă întreb de ce exist și cum de vorbesc română și mi se părea mai grea ca chineza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu credeam că mai e cineva in situația asta. La fel sunt și eu. Eu mai alerg pe strada in drum spre job. Funcționează parțial.

| InvatamProgramare a răspuns:

Sa te culci mai devreme? big grin
Alte stimulente sunt: Cacaua, Ceai negru, Ceai verde, Cicoarea, Spirulina. Vezi si tu ce da rezultate la tine

| 28cosmin a răspuns:

Pe la ce oră te duci la somn?
De regulă creierul se odihnește între ora 22 sau 23 până la ora 4 sau 5 dimineața, restul de la ora 4 sau 5 dimineață se odihnește doar corpul, creierul însă nu se mai odihnește pe timp ce dormi peste ora lui de odihnă.
Eu de regulă dorm de la ora 23 sau 00 până la 7 sau 8, dar în restul zilei îmi găsesc ce să fac ca să mă obosesc până la ora de somn. Acum fiecare doarme când vrea și până la cât vrea, eu am zis doar ce este normal.

| VasileAmadon a răspuns:

Du te la sală, si i-a somnifere pe baza de plante la mine au avut efect