| CammyCammy a întrebat:

Cum fac sa im vina ciclu mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Problema este ca nu poti sa faci sa iti vina mai repede si o sa te convingi de asta pe parcurs

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să faci asta, va TREBUI să ai RĂBDARE deoarece menstra vine când organismul este "pregătit" şi destul de dezvoltat!

Oricum, după ce îţi vine, te vei "sătura" destul de REPEDE de ea...

Prima menstruaţie ( menarha ) apare, în general, între 11-15 ani.

Nu ai precizat ce vârstă ai, dar trebuie să ai RĂBDARE.

Toate cele bune.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Ai rabdare ca o sa-ti vina. Nu trebuie sa faci nimic, altfel iti vei da organismul peste cap.

| cris7716 a răspuns:

Bea ceai de coada soricelului, te ajuta la reglare!

| biancabia978 a răspuns:

Nu prea poti face asta...trebuie doar sa astepti.Acesta nu vine mereu fix. Da in principiu vine la o luna.

| mihaimihai95 a răspuns:

Acest lucru nu este posibil deoarece va survenii o dereglare hormonala si o posibila hemoragie interna