| Derye a întrebat:

Cum imi pot albii dintii?

In mod natural. Nu vreau creme, tratamente sau altele. Natural.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu bicarbonat der sodiu alimentar sau cu sare de buctarie!
http://www.csid.ro/beauty/dinti-mai-albi-in-cativa-pasi-4538109/

| fabiola a răspuns:

Freaca dintii seara dupa periaj cu felii de lamaie!

| Derye explică:

Si cam de cate ori ar trebui sa folosesc sare alimentara / bicarbonat de sodiu?

| Doddel a răspuns:

Spala-ti dintii mereu, in fiecare zi

| evelin_1888 a răspuns:

Lamaia este cea mai bunawinking

| DUTCH a răspuns:

Hmm, si eu folosesc bicarbonat si e destul de bun. o sa-ncerc si lamaie. big grin

| georginika a răspuns:

Pentru albirea dintilor poti folosi bicarbonat de sodiu alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. colgate perl sau sa mesteci patrunjelll

| cosmin0116 a răspuns:

Vezi ca este parodontax, e un pic scarbos da e cel mai bun.

| Cr3aT2a a răspuns:

Poti folosi bicarbonat de sodiu.se gaseste in magazinele alimentare.multe mamici il pentru prajituri.il folosesti ca pe pasta de dinti, presari pe periuta si perii dintii vreo 10 min. apoi clatejti bine bine si se vor vedea rezultatele... fundita?