| BeYoU a întrebat:

Cum iti poti albii dintii in mod natural?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Bacemi, cel mai bun ca de obicei, ne-a luat-o înainte, dar zic şi eu ceva: Mănâncă mere, conţin nişte acizi care albesc dinţii. Am citit mai demult pe un site, îţi dădeam linkul dacă mai ştiam.
Numai bine,
♥. Andreea. ♥

| candycarrie a răspuns:

Am vazut ca ai primit raspunsul dorit dar vezi ca metodele astea gen. bicarbonat, lamaie, etc iti distrug smaltulhappy

| matraguna1 a răspuns:

Te speli pe dinti cu sare.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Poy cu sarelaughing. E cam naspa ca atunci cand te freci cu sarea aia pe dinti, ii simti...aiureathinkingthinking dar e ok pe urma. Bye-bye!:*

| blackdawe a răspuns:

Ca sa iti inalbesti dinti in mod natural trebuie sa te speli pe dinti dupa fiecare masa si sa folosesti un periaj corect al dintilor adica.periaj corect durează cel puţin două minute, Concentraţi-vă pe fiecare zonă de periaj, după cum urmează:
Periaţi suprafeţele exterioare ale dinţilor de sus, apoi ale dinţilor de jos.
Periaţi suprafeţele interioare ale dinţilor de sus, apoi ale dinţilor de jos.
Periaţi suprafeţele ocluzale. si foloseste o periuta de dinti cu peri moi. cel mai indicat este sa merge la medicul stomatolog ca sa iti faca un detrataj dentar nu costa mult in jur de 60 de lei, iar daca esti eleva este gratis asta evident daca lucreaza cu casa de asigurari. dar daca stai intr-un oras care este centru universitar te duci la facultatea de medicina dentara si este gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai bicarbonat prin casa. Din pliculetul de bicarbonat pui pe deget cat vrei tu si pui pe dinti.ca sa fie mai eficient. daca nu pui pe, periuta si te speli normal.Freci vreo 3 minute si pe urma te speli cu pasta de dinti.ca sa nu iti ramana ceva pe acolo.hee hee
Si faci asta o data pe zi
winking

O sa obserzi modificari de albire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste bicarbonat de sodiu: Spala-te pe dinti cu bicarbonat de sodiu. Daca ai la dispozitie o periuta de dinti electrica sau sonica rezultate sunt vizibile.

Amesteca bicarbonatul de sodiu cu apa pentru a-ti fi mai usor sa te speli pe dinti si sa ai parte de un periaj bun. Nu trebuie sa insisti cu periajul dintilor, nu trebuie sa fii agresiv, in schimb, trebuie sa ai grija ca ai spalat suprafata fiecarui dinte.

Intreaba-ti medicul stomatolog, ce zone nu ai atins prin periaj si care dinti au nevoie de atentie sporita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate pe dinti...usor,nu?

| marla a răspuns:

Bea inalbitor laughing

nu cred ca exista asa ceva, doar de sa-i speli foarte des =)

| triplexander a răspuns:

Eheheheeee...winking

| Pisoi122 a răspuns:

Pai.folosesti pasta de dinti...

| carina3trab a răspuns:

Periajul zilnic cu bicarbonat de sodiu alimentar ajuta garantat ( de altfel, intra si in componenta unor produse de uz stomatologic). Mama mea folosea si sara grunjoasa cu rezultate bune.