| Ralu216 a întrebat:

Prin ce metode iti poti albii dintii?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Spalandu-te pe dinti cu bicarbonat sau sarea, dar nu mai des de o data pe saptamana. Numai bine! Succes!winking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Te poti spala pe dinti cu sare de bucatarie sau cu bicarbonat de sodiu! Sau...la dentist!

| mihaibrasov a răspuns:

1. Detartraj la medic
2. Spalare regulata pe dinti cu pasta de dinti de inalbire
3. Folosirea atei dentare macar o data pe zi.

| Abcfunny a răspuns:

Te speli cu bicarbonat, cu pasta de dinţi :d

Sănătate!
pa, pa!

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Du-te la un dentist. dar sub nicio forma nu folosi sare si bicarbonat etc.

| ClickSiCastigi a răspuns:

Pai sunt mai multe! Practic trebuie sa le faci pe toate pentru a avea un rezultat adevarat. Spalat pe dinti de cel putin 2 ori pe zi, apa de gura, sa nu mai bei cafea, alcool, sa nu mai mananci produse cu coloranti artificiali si albire cosmetica la dentist. Rezultatul este garantat!

| mariy a răspuns:

Soda de mancare se amesteca cu pasta si se freaca bine dintii. curata bine iar dupa citeva ori observi ca sunt mai albi. acizii albesc. poti incerca lamaia... papa si brinza de vaci. bafta happy