| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Cum naiba scap de aceste cosuri mici sub piele? sunt multe rauhttp://imgur.com/gallery/2F68EPI

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Te sfatuiesc sa cumperi de la DM ulei de arbore de ceai in combinatie cu o crema. Uleiul de arbore de ceai nu se aplica direct pe piele, ci doar in amestec cu o crema sau un lotiune.
Asa arata https://i.imgur.com/A8zZ9Os.jpg are multe utilizari, nu numai pentru vinecarea acneei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt puncte albe si se trateaza cu acid salicilic.
Asta e produsul :
https://www.bilenegre.ro/solutie-de-acid-salicilic-2-la-suta-the-ordinary
E important sa fie folosit doar seara pentru ca creste sensibilitatea pielii la lumina, ziua trebuie aplicata o crema cu SPF 50 sau 30 si tenul trebuie spalat de 2 ori pe zi cu un gel de curatare. In primele 2 saptamani produsul se aplica o data pe saptamana, in a 3-a saptamana de 2 ori, si cresti aplicarile in fiecare saptamana pana ajungi la 4 aplicari, dar nu in zile consecutive. Se aplica pe tenul perfect curat, dupa minim 10-15 minute daca l-ai spalat. Ai grija sa nu-ti atingi fata cu sampon atunci cand te speli pentru ca unele ingrediente continute de sampon sunt comedogenice. Schimba fata de perna des, evita fixativul si nu-ti atinge fata cu mainile murdare sau cu telefonul.