| traficanta a întrebat:

Cum pot sa scap de cosurile de pe piept si de pe spate?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Buna.Pai de scapat nu poti scapa in totalitate, decat daca ai multa rabdare si vointa. Sfat cand faci baie roaga pe mama ta sa te spele cu un exfoliant pe spate si apoi sa folosesto o crema pentru uscare cosurilor. Daca le storci vor ramane pete si atunci va trebuii sa cumperi alte creme pentru pete.Incearca un exfoliant si apoi o crema care usuca sau care sa contina argila. Daca ai incercat si nu ai scapat de aceste cosuri consulta un medic dermatolog ca sa nu te mai simti jenata din cauza aceasta. Sper sa-ti fi fost de ajutor.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

- igiena foarte buna (dimineata si seara);
- Zineryt;
- crema de galbenele;
- alimentatie sanatoasa (mai putine grasimi, dulciuri, prajeli).
Succes! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiu o prietena care a avut si s-a spalat foarte des si i-au disparut sau mai poti sa te dai cu crema de galbenele