| Em40 a întrebat:

Cum pot scapa de celulita si vergeturi? daca da cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Vergeturile nu trec niciodata decat prin operatii chirurgicale insa se mai atenueaza daca folosesti gel antivergeturi. Celulita poate disparea daca faci cel putin o ora de sport pe zi(de preferabil bicicleta sau alergare), 2 litri de apa plata pe zi si poti incerca crema Cellufight cu piper negru.Este exceptional.Si de asemenea regimul alimentar este important, mai putin zahar si grasimi si totul va reveni la normal.Succes!

4 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu vreau sa-mi iau de la plafar crema antivergeturi si lipogelul anticelulitic, ambele de la firma Tis, am auzit numai pareri excelente despre ele

| DeEa_8231 a răspuns:

Ai putea sa mergi la farmacie, unde iti va da un gel...sau ceva.La farmacie este "leac"si pentru asa ceva. FUNDA? happy

| Em40 explică (pentru DeEa_8231):

Si ajuta leacurile?

| DeEa_8231 a răspuns (pentru Em40):

Pai asa ar trebui...adica nu chiar leac...te duci la o farmacie buna si ii spui problema ta, iar ele stiu ce sa iti dea si te va ajuta.