| ℓDℓ a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe frunte, nas si barbie intr-un mod natural? sau stiti vreo crema care da rezultate sigure? :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| agirll a răspuns:

Amesteca putina faina de porumb (malai) cu miere si putin ulei de masline si freaca-te pe fata..cat mai bine... dupa lasa cateva minute si clateste-te. fata o sa-ti fie mai fina si curatata sau daca nu exista niste plasturi fff foarte buni pentru punctele negre. le gasesti la orice farmacie. te speli fe fata cu apa calda, de fapt trebuie sa stai deasupra ghiuvetii cu un prosop in cap si sa dau drumul la apa fiarta, cand vine aburul spre fata ta, sa t-i se deschida porii, stai 7-10 min dupa care aplici plasturele pe barba, pe frunte, nas etc, pe urma lasi 5 minute si o inlaturi cu mana goala, fara sa pui apa peste el. poate o sa te doara putin dar merita, t-i le scoate pe toateee! funda?big grin

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Gasesti aici remedii pregatite acasa pentru puncte negre: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-puncte-negre