| RoxyRoxana99 a întrebat:

Cum sa-mi fac mama sa se simtă bine pe timpul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Incearca ca o protejezi, ajut-o daca are nevoie de cate ceva sau are pofte, iesi la plimbare cu ea, incearca sa o lasi sa doarma mai mult, mergi cu ea cand face ecografia lu bebe, cand are stari de rau si o vor durea picioarele sau spatele incearca sa ii faci un masaj usor, ajut o cand sarcina v-a avansa sa se incalte, cand nu se poate apleca dupa ceva. Pune capul pe burtica ei si vb cu fratele sau surioara ta, sa simta ca o'/il iubesti. Dupa ce o sa nasca o sa aiba mai multa nevoie de sprijin si fizic si moral de la toti cei din jur.happy

3 răspunsuri:
| MirelusRoxi a răspuns:

Stai prin preajma ei, dar las-o sa se odihneasca, fiindca are nevoie. Fa-i surprize, gateste-i, cumpara ceva pentru viitorul/viitoarea tau/ta frate/sora, intreab-o dese ori cum se simte, daca mai are nevoie de ceva, etc. Fundita?

| 4343gddhkied a răspuns (pentru MirelusRoxi):

Foarte bine :**(eu ti-as da funditahee hee:**)

| AmaToaRea a răspuns:

Acum nu este atat de important sprijinul o sa fie cand o sa creasca burtica mare pe la 7 luni incolo si dupa nastere atunci o sa aiba cea mai mare nevoie de tine mai ales ca ai 15 ani si poti sa mai stai cu bebe o sa aiba nevoie de cate o ora libera crede-ma