| Гарбуз._Тудор_1996 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri ini ese pe obraji si pe barba. am 16 ani. O inceput sa apara acum 2 luni in urma, cum sa le tratez. ajutati-ma pliz... )) (Acnee)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Pune mana pe o carte si scapi (acnee)

| MaTrIx8378 a răspuns:

Sa sti, ca Mibazonul este bun, am citit multe, multe articole despre acest unguent, si 95 % au spus ca in aproximativ 10-14 zile ( atat trebuie sa te ti de tratament ) au scapat de acnee, de 2 zile am inceput sa ma dau si eu, vad ca parca incepe sa se reduca, dar trebuie sa te ti de tratament timp de 10-14 zile, seara inainte de culcare, te speli cu sapun pe fata, si dupa te dai cu aceasta crema ( un strat subtire ) si doar pe acnee, dimineata te speli cu apa calda, aceasta crema o gasesti doar la o farmacie veterinara.
Iti recomand sa dai pe google search si sa cauti mai multe sfaturi despre aceasta cremahappy bafta

| bogdi504 a răspuns:

Pai in primul rand nu te da cu fond de ten(metoda rapida) ca o sa fie mai rau si o sa-ti iasa mai multe, in al doi-lea rand ai putea sa-ti iei creme sa sa te dai cu ele(metoda cat de cat eficienta) si in al trei-lea rand ai putea sa le storci(metoda natura laughing) a da si scuze de prima metoda n-am vazut ca esti baiat laughing funda?

| Гарбуз._Тудор_1996 explică (pentru bogdi504):

HI hi. nu-i nimic de stors nu-i bine big grin

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut o problema asemănătoare, am avut coșuri pe tot corpul aproape…pe gat, toata fata, pe piept etc
Am scăpat de coșuri si puncte negre după ce am găsit un doctor foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee eficient.

Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

Pe lângă creme mi-a zis sa schimb săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum si a distruge mai repede acnee.
La mine efectele au început sa apară in câteva zile, …la început coșurile si punctele negre au început sa se usuce si apoi treptat au dispărut complet.
Daca încă ai probleme si nu ai reușit sa scapi de coșuri si puncte negre complet te sfătuiesc sa cauți produsele.