| Catalin_4582 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! De 5 luni au inceput sa-mi apara cosuri si la scoala toti baietii rad de mine pentru ca am cosuri pe fata(stau in anglia) si nu stiu cum sa scap de ele. Ma rog nu toti ca am multi prieteni care nu rad si va rog frumos spuneti-mi cum sa scap de ele.Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Foloseste o crema pentru cosuri(sunt atat de multe, alege-o pe cea potrivita tie), stai la soare(razele ultraviolete sunt bune impotriva cosurilor)winking. Sau daca vrei poti sa iti prepari tu masti naturale chiar la tine acasa, cauta pe net, sigur o sa gasesti! Succes. Te pup

9 răspunsuri:
| sallysirop a răspuns:

Du-te la dermatolog o sa iti dea o crema pentru cosuri. :] si chiar nu au de ce sa rada pentru ca e din cauza pubertatii la un moment dat si ei o sa aiba. deci stai linistita o sa iti treaca :*

| Alex_2741 a răspuns:

POi esti la PUBERTATE happy nu prea ai ce sa facihee hee toti suntem asa happy dupa ce scapi de pubertate poti sta linistitahappy big grin. Spalate cu sapun si apa pe fata. nu prea sunt cine stie ce cremele de pe piata si etc. Crede-ma happy cel mai bine faci apa cu malai si te speli pe fata cu o perie speciala de fata daca stii cum ehappy si pai dupa ce te-ai spalat clatesti bine. O sa se vada fata mai rosie si urat o perioada dar pai se curata happy si o sa fie curata. kiss succes

| SCRD a răspuns:

Depinde ce varsta ai.
Cosurile sunt normale si aproape orice persoana are.
Ar trebui sa mergi la un dermatolog si iti va recomanda o crema-tratament potrivita problemei tale!

Fundita?batting eyelashes

| matasux1 a răspuns:

Incearca sa te speli cu apa termala multa pe fata cat de des poti si sapun special de ulei de maslina iar cel mai bine e sa te duci si la un medic dermatolog sa iti recomande ceva

| Georgix a răspuns:

Mergi la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii rasfatati si needucati care nu au invatat sa respecte o fata.
iar pentru cosuri: http://www.tpu.ro/......multumesc/
http://www.tpu.ro/......ar-cosuri/ sau mergi la un dermatolog-el stie mai bine ce e de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pubertate este absolut normal sa-ti apara cosuri (si pe mine ma enerveaza foarte mult cosurile), insa eu folosesc produse de la Nivea Visage Young aici intra gel pentru curatarea tenului, tonic, 2 tipuri de crema una pentru hidratare si alta pentru reducerea cosurilor si de asemenea mai este un creion special pentru cosuri. Eu folosesc gelul si tonicul de ceva timp si chiar a dat rezultate. In opinia mea acestea sunt cele mai bune produse in combaterea cosurilor.

| Mixandra a răspuns:

Ai putea sa-mi scrii te rog ce varsta ai? Multumesc! Salutari, Mixandra

| max99000 a răspuns:

Nu este nici un antidot, incearca sa stai cat mai departe de soare si foloseste crema de fatam, pe mine ma ajutat. Apropo esti din Londra? La ce scoala mergi?