| skorn a întrebat:

Cum scap de acnee? Am incercat zynerit si nu a avut nici-un rezultat.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă dermatologul.
O mască pe bază de acid salicilic, un săpun cu sulf, un tonic antiseptic.
Poate fi o infecție a pielii ori o explozie hormonală produsă de pubertate.
Pa, pa.

| kiri11 a răspuns:

Poti incerca produsul Manuka Extra, este un produs recomandat pentru astfel de probleme. Conține miere manuka, foarte buna pentru eliminarea acestor probleme. happy

| kitten95 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa mergi la dermatolog. el/ea o sa stie intotdeauna mai bine ca si internetul. o colega de-a mea a avut foarte mari probleme cu acneea si de un an si ceva merge l dermatolog(cam odata pe luna). pielea ei e acum curata si fara urme de la cosuri. a costat-o putin, dar a meritat.

| Anonim0096 a răspuns:

Incearca sa iei un antibiotic administrat pe cale bucala pentru acnee, un gel pentru acnee gen zineryt, Isotrexin(de preferat sunt mai puternice si cele mai recomandate de medicii dermatologi), retin-a etc vezi!

| EmoRock a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/masca+acnee incearca aceste sugestii! cu masti sau exista alta metoda dar mai scarboasa(te urinezi:)intr-un vas, putina vata sau discuri si tamponezi pe fata intr-o luna sau mai putin vei avea fata neteda si curata)PS chiar merge vara mea a incervat si a scapat de ele, avea cosuri pe toata fata si nu ii mai treceau.Te sfatuiesc sa incerci:D

| naturistul a răspuns:

Acneea este rezultatul unei perioade de trecere de la copilarie la adolescenta, stevensegal83@yahoo.com

| Marian00123456 a răspuns:

Da-te cu sperma pe fata! Atat iti spun!