| Elena1234456 a întrebat:

Cum scap de grasimea de pe abdomen? As vrea sa imi recomandati niste exercitii sau trucuri ceva ca dieta tin :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Cred ca cu putina ambitie, cu un mic regim alimentar fara grsimi, fainoase, paine putina si cartofi la fel, deci carbohidrati putini, apoi multe lichide 2-3 l / zi; cu alergare in jurul blocului de ai putea si de ce nu, cu masaj pe abdomen prin ciupituri de sus in jos a stratului de grasime si sa vezi daca mergi pe burtica ciupind-o inainte si inapoi, ca azi te doare, maine doare mai putin si deja poimaine esti fericita ca le faci. Trebuie sa le incerci si ai sa vezi ca rezultatele dupa 2 saptamani, incep sa apara vizibil; acestea ne sunt la indemana si nu mai trebuie sa platim bani grei la masaj, ca sa facem ceea ce putem si cu forte propii. Lucien.

kratos
| kratos a răspuns:

Regim alimentar adecvat si abdomene si alergat big grin

| Elena1234456 explică:

Eu am mai facut laughing.

| melina_2403 a răspuns:

Incearca pilates sau callanetics, eu asa am reusit sa dau jos "colacul de salvare" :D
uite aici ai videouri:
http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/super-callanetics-1521.html
http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/

| mikella a răspuns:

Furni... u ai face 500 abdomene pe zi?

| Louuder98 a răspuns (pentru mikella):

Nu e asa de greu daca le faci in reprize de cate 100, eu faceam si 600winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomene pe plan inclinat, cu o centura care sa-ti stranga mijlocul. 500 pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Elimină din alimentație grăsimile de orice fel, conservele, mezelurile, prăjiturile, paste făinoase, zahăr alb, tocături, produse de patiserie și multe abdomene.
Consumul de legume și fructe proaspete, cereale și pâine integrală, carne salbă de pui-vită-pește-curcan (fiert, fript, înăbușit în ulei de măsline), zahăr brun din trestie de zahăr, miere de albine, lactate și brânzeturi degresate, ceai de soc (este devorator de grăsimi), ciocolată amăruie (2-3 cubulețe pe săptămână), etc.
Nu mânca noaptea, metabolismul este extrem de lent, cel puțin 3 ore să fie distanță de la ultima masă când mergi să dormi.
Trei mese pe zi potrivite (nici prea mult, dar nici prea puțin) și două gustări între ele (un iaurt/gustare, un măr/gustare, 5 biscuiți dietetici/gustare, etc.)
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii fizice...stai pe spate si ti ridici corpul...se transforma in muschi... vointa si rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexu ii cel mai potrivit sa scapi viono la mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dieta tii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit 10 kg din septembrie pana acum.si am slabit 10 cm in talie.sa iti spun si cum: primele 4 kg le-am slabit numa cu alergat alergam cam 1-2km pe zi si mancam absolut orice apoi cand a inceput sa se raceasca vremea afara nu am mai alergat dar am redus mancarea
am mancat dimineata la amiaza si inainte de ora 6 doar ceva fructe si a doua zi de craciun am inceput sa fac abdomene am inceput cu 100 pe zi apoi in fiecare zi am facut cu 100 in + pana am ajuns la 600 am facut 2 zile 600 si apoi 400 sau 500 pe zi.si rezultatele se vad f bine. de mancat mananc orice dar f putin si doar de 2 ori pe zi inclusiv cartofi prajitzi nu am teabawinking iti doresc succes si tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 12 ani si am mult grasiime pe abdomene si nu stiu cum sa scap de ea

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

1-CAT mai mult sport
2-fara prajeli, dulciuri, paine
3-multe ceaiuri
ar mai fii ceva dar ma abtinlaughinglaughing
Chear merge asta fq si eu de ceva timp si e super:X pupici si mult mult SUCCES!:*

| crissstinutsa a răspuns:

Aceasi problema si eu...sad

| crissstinutsa a răspuns:

Aceasii Problema si eu naspa eu am si pe solduri nu stiu nici eu km sa scap