Întrebare recomandată | cameliaTpU a întrebat:

Cum scap repede de celulita? Prin ce exercitii? Nu e cantitativa,e foarte foarte putina si pe fese,nu se cunoaste tare,insa ma deranjeaza pentru ca vine vara si voi merge la plaja etc....
Nu aveam pana acum, dar cu sarbatorile de iarna si toate astea na...
Ce imi recomandati? Vreau ca pana la Paste sa scap se ea
FUNDA!
MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Algida a răspuns:

Sfat : Cand te trezesti dimineata corpul tau este infometat, a folosit toate "resursele" in perioada somnului, acum esti " curat ". Este momentul cel mai bun sa faci 5-10 minute incalzire sau exercitii normale, pana cand simti ca transpiri ( poti bea apa ) La inceput va fi mai greu dar cu timpul te vei obisnui, este posibil sa simti ca incepi sa fi mai " pufos " dar acest lucru este normal, pentru ca te schimbi(slabesti). Iti doresc o zi frumoasa.

4 răspunsuri:
| Biu009 a răspuns:

Mult sport si bea multa apa. Poti incerca si creme pentru celulita

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Bea multa apa, apoi danseaza, sari prin casa pe muzica si fa orice ar putea accelera transpiratia. Daca ai pe undeva vreo sala cu sauna sau doar sauna, e foarte recomandata. Sa stai cate 20-30 de minute pe zi si e superb. Incearca sa faci cate 50-60 de genoflexiuni si abdomene si sa faci exercitii de aerobic pe care le gasesti pe youtube. Sper ca te-am ajutat, pup.

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Atata timp cat faci exercitii fizice regulat care te fac sa traspiri pentru a topi grasimea aceea inestetica vei scapa de ea destul de repede, mai ales ca e putina si daca incerci sa mananci cat de cat sanatos, adica fara prea multe duclciuri, produse de panificatie si sucuri acidulate, celulita nu va mai aparea.

| WendyIaZ a răspuns:

Fa mult sport si t va ajuta