| Andreea6272 a întrebat:

Cum scap repede de derealizare va rog, nu ma simt bine asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Consulatii la un psihiatru!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Derealizarea nu poate fi continuă, căci atunci ai fi de spital. Astfel, studiază când și cum apare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Daca e continua e psihoza sau schizofrenie paranoidă, derealizarea poate fi și în cadrul celor două boli nu este o regula sa fie cauzata de anxietate, doar ea știe dacă e așa sau nu

| gabicoo a răspuns:

Ce e derealizarea? Fii mai explicită!

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi la un consult psihiatric. Dupa ce o sa-ti spuna un specialist ca n-ai nimic o sa trebuiasca sa te opresti din a iti cauta boli doar pentru a primi atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Derealizarea este efectul anxietății, adică nu poți decât să tratezi/înlături anxietatea. Trebuie sa scapi de anxietate doar așa poți scăpa de derealizare și depersonalizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia neuromultivit și magneziu efervescent, 3 pastile pe zi de neuromultivit, pe lângă astea ceai de sunătoare și renunțarea la overthink-ing și psihoterapie cognitiv comportamentala, sport făcut regulat sau exerciții fizice

| mintbugle a răspuns:

Salut. Ai scăpat de derealizare? Dacă da, cum? Mersi

| Hazardel a răspuns (pentru mintbugle):

Si eu vreau sa aflu...

| mintbugle a răspuns (pentru Hazardel):

Salut. Ai si tu? Dacă da? Cum te simți?