| Zdr a întrebat:

Buna! De 5 zile ma confrunt cu o stare de derealizare. Am mai avut aceasta stare si in trecut, chiar m-am si internat in spital de frica acestei stari. Nu inteleg cum pot sa scap de ea. Mi am facut analizele si am doar vitamina D scazuta, am luat tratament in urma analizelor. Analizele le-am facut in ianuarie. In noiembrie am avut iar starea si acum s-a reintors. Ma simt doborata, chiar vreau sa scap de ea si nu stiu cum. Help! Nu am nevoie de glumite si comentarii rautacioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Iti iei un job
Iti iei o moldoveanca cheltuitoare care stie sa iti ceara sub diferite forme 100 euro ca sa nai stea cu tine inca o zi
Sa vezi ce iti trece starea asta
Si cum te puca alta starr de a cauta cum si din ce sa faci bani.
O sa pui mana pe invatat lucruri prpgramare chestii o sa iti iei 2 job-uri
O sa cauti sa vezi cum in timpul unuia dintre joburile acestea de fapt sa faci clientii tai in particulat sau sa lucrezi pentru cel de al treilea job.

Viața incepe sa fie frumoasa cand in fiecare weenend pleci de acasa cinerea si cand tragi line lunia ai facut 600 Km in medie să o duci pe ea prin Maramureș... si luni când tragi line sa iri dainseama ca ai spart aiurea 1000 euro

Apoi iar sa tragi tare sa iesi din casa la ora 4:45 dimineața sa mergi la job
Si in paralel sa iei lucrari unde iti pui viata gaj
Unde garantezi cu viata si cu libetatea ta
Ca sigur or sa iasa sigur or sa iti reuseasca lucruri pe care le-ai vazut doar in reclame saundesre care doar aincitit documentatia tehnica si nunai avut niciodata in mana ta acele obiecte.
Dar tu garantezi ca poate sa te omoare daca oamenii investesc banii merg pe mâna ta și cumva da greș nu merge nu funcționează nu iese lucarea
Si asta doar doar ca să mai câștigi ceva bani implus.
Inafara de asta trebuie sa gasesti timp sa te intalnești si cu proetenii sa te dai mare cu ce gagica misto ai
Sa le dai si lor nistr gratare
Sa ii scoti si pe ei la mare
Sa se oftice sa moara de invidie cu ce femeie ai tu.

Apoi trebuie sa mai ajungi si pe la bunicii ei sa ii duci la medici sa le cumperi pastile medicamente sinsa temduci pe la ei incarcat cummacar 200 euro sa lasi la bunicii ei adica in prodise carnati pastrama medicamte ulei cadouri.

Apoi trebuie sa treci si pe la parintii ri unde iar trebuie sa te scarpini de 200 euro asa in medie / saptamană
Cadouri gratare facute cu parintii ei unchii ei sponsorizate de tine si pana la urma trebuie sa te asiguri ca ai lasat frigidrrul plin la parintii ei
Adica macar 200 euro la reumplearesa resurselor lasate familiei ei macar ondata la 2 saptamani trebuie sa scoti din buzubar

Apoi vine vara acum chiar daca tu ainavut toate aceste cheltuieli tot timpul trebuie sa iti iei prietenii si sa inchiriezi o vila ceva la mare sa ii tii si pe ei 2 saptamsni ca sa ai la cine sa te lauzi la vrcinii de pe strada bunicilor tai aia cu care ai copilarit

Sa te dai mare cine ai ajuns tu si ca ai reusit sa faci ceva

| RxTx a răspuns:

SCUZE ACUM AM VAZUT CA ESTI FATĂ
AM O REZOLVARE:

te scot eu la.mare la soare 1 săptămână

Ce zicinde oferta asta
Bem niste beti facem un gratar in vama vrche...

Ftumos
Iti revin si vitaminele
Soarele face bine la organism
Fac eu cinste

| Zdr explică (pentru RxTx):

Mai bine iti vedeai de treaba. Daca aveam nevoie de cocalarisme te cautam laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Mancand sanatos si dormind 8-9 ore pe nopte, efectiv de la 10 seara cel mai tarziu, pana dimineata!
Pierderea noptilor online distruge corpul, fiindca 2 hormoni vitali creirului nuse mai produc.
Acesti hormoni sunt melatonina si serotonina si se produc NUMAI cand dormim intre 10 sera si 2 noaptea.
Lipsa acestor hormoni pe termen indelungat declanseaza boli mentale care incep cu aceste derealizari, ameteli, posibil dureri de cap, depresie, atacuri de panica, paranoia, schitofrenie, diabet, tumori, cancere samd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simptome ai ca nu inteleg ce inseamna derealizare, ce inseamna derealizare? Ce varsta ai?