| Theseus a întrebat:

Cum se foloseste apa de gura?(nu am folosit niciodata, si acum mi-a luat mama si nu stiu cum sa o folosesc ca e in germana si poloneza sticla)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ILikeRiven a răspuns:

Dupa spalatul pe dinti este recamandata o apa de gura deoarece ajuta la mirosul gurii si indeparteaza tartrul + ca dezinfecteaza. Pur si simplu iei apa in gura, iti clatesti gura cu ea, si dupa aceea o scuipi in ghiveta sau unde o scuipi tu happy ATENTIE SA NU INGITI

| anncamarria a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti, te clatesti in gura si iai o gurita mica de apa de gura si iti clatesti gura cu ea pana nu mai suporti mentolul happy