| SomeBody12425356 a întrebat:

Cum tratez conjunctivita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Conjunctivita se trateaza la indicatiile unui medic oftalmolog, nicidecum dupa ureche.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu am conjuctivita si ma tratez cu Floxal care este un antiinflamator nesteroidian. Dar numai in urma unui control la un medic oftamolog poti avea un diagnostic precis si un tratament corect.

| JeSa a răspuns:

Te prezinti la medicul oftalmolog, si ii explici ce ai, dupa care vei primi o reteta, care te va trata. Sau, poti citi ceva de pe aici, sa vezi cam de ce-ai avea nevoie: http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/conjunctivita.htm
Insanatosire grabnica si sanatate.

| Minks a răspuns:

Te duci la medic. happy

| DeeaLove08 a răspuns:

Pai du-te la medic. am auzit ca sunt niste picaturi sau creme speciale pe care ti le da medicul.

| bellekamms a răspuns:

Trebuie sa aplici un antibiotic local de obicei kanamicina dar cel mai bine mergi la farmacie si te ajuta ele.Sanatate maxima!

| ZambescSiGata a răspuns:

Buna!happysi eu am avut conjuctivita.si am fost la oftalmolog, care mi-a dat o crema cu cre sa ma dau!happy

| SomeBody12425356 explică:

Ms (app maicamea a intrebat asta). Dar maicamea e farmacista si vrea sa auda mai multe pareri.

| ada137 a răspuns:

Cu rabdare si cu ce iti prescrie medicul. orikoom fii bucuros(oasa)nu o faci decat o singura data in viata...