| Leutzzu a întrebat:

Cum vi se pare aceasta dieta :

Micdejun: 2 feli de paine cu unt

Pranz: o farfruie de supa de varza cu o pulpita de pui

Cina: o cana cu lapte

SCUZATI CATEGORIA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O dieta tampita as spune, cred ca as lesina pe drum cu mancarea asta, daca chiar vrei sa slabesti consulta un nutritionist

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iubibilă

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bun meniu pentru o zi cu 3-4 partide de dragoste; ajungi ca un somalez; sau pe cine vrei sa pedepsesti?

| unknøwn a răspuns:

Ăsta-i meniul unui om în comă de gradul V?
Nu se slăbeşte prin înfometare. Îţi dai tot organismul peste cap şi o să te îngraşi dublu.

| HaHaGirl a răspuns:

Asta e dieta? Iti garantez ca intr-o saptamana ai cu cel puti 500 gr mai mult, painea, pastele dulciuri etc EXCLUSE, paine contine gluten te ingrasa intr-o luna 350-400 de gr daca mananci zilnic,laptele contine grasimi de origine animala deci naturala care la fel ajuta la depunere,pulpele de pui,sunt injectate cu hormoni si toate tampeniile alea iti creeaza foame +grasimi, e cea mai proasta dieta pe care am auzit-o, din tot ce ai zis supa de varza SIMPLA e cea mai buna, este prea mult ce-ai zis tu acolo, ahh si untul contine 70% grasimi de origine animala,ingrasa, asta e dieta de ingrasare nu de slabit, elimina lactatele cu grasimi, totul 0, 0 sau 0, 1 pana in 0, 4-0, 5 e bun; paste,paine,dulciuri,junk food, fast food, sucuri(de orice fel) ELIMINA-LE DIN ALIMENTATIA TA pentru a slabi, mult sport, o dieta disociata si muuulta apa maxim 3-4 l pe zi pentru ca daca bei mai multa ea cu grasimea din corp se transforma in celulita, si daca nu crezi nimic din ce-ti zic intreaba un specialist, desi am 47 kg respect ceea ce spun si am un stil de viata sanatos, sunt si obligata sa fac asta din cauza jobului dar este si pentru tine ca om, bine sa arati bine, succes!

| Crym a răspuns:

Sincera sa fiu, cred ca este cea mai oribila dieta de care am auzit. cea mai buna " dieta " este aceea ce cuprinde putine grasimi, in special micsorarea cu 50% din portia pe care o mancai la o masa si sport. acum nu e indicat sa te duci la sala, poti face si seara 50 abdomene cu pauza de 5 minute, 30-40 genoflexiuni, poti sa te zbengui prin casa, sa dansezi sa faci ca toate cele. doar sa simti ca transpiri. si ti-am zis, micsoreaza-ti portia la jumatate... de exemplu mananci 4 lunguri de tocanita, puneti 2. si daca bei cel putin 1.50 de apa pe zi, seara cand vei face " sport " vei simti mult mai repede cum transpiri si cum ti se ard grasimile datorita apei. succes