| Leutzzu a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta :

Micdejun: 2 feli de paine cu unt

Pranz : 1 Cartof copt

Cina : o cana cu lapte de vaca

In rest soprt mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Micul dejun este ok, dar prânzul ce să zic, dacă tu crezi că poţi sta toată ziua cu 1 cartof copt,e bine big grin
Dar mai bine ai încerca la prânz să mănânci şi câte o supă,peşte la grătar sau la cuptor, (un grătar pe săptămână, chit că e carne de porc, pui sau altceva, să ştii că nu îngraşă), o salată de crudităţi (fără sosuri, ulei, crutoane), iar seara poţi mânca şi fructe!
Succes!

| mona a răspuns:

Putin....cu asa putina mancare lesini pe drum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea putin pentru o dieta sanatoasa

| Madayna a răspuns:

Micul dejun este bun dar celelalte mese nu, asta e parerea mea dar tu daca crezi ca rezisti doar cu un cartof si o cana cu lapte bravo tie, dar in general nu sunt mese sanatoase, daca ai de gand sa slabesti trebuie sa stii ca infometarea nu are ce cauta intr-o dieta mai ales daca faci sport.

| LittleMønster a răspuns:

Având în vedere că vrei să faci sport mult,e prea puţin.O să leşini de foame. Încearcă să mai adaugi la micul dejun o cană de ceai sau lapte, iar la prânz o salată, niste piept de pui la grătar, şi manâncă fructe în timpul zilei pentru energie, iar seara poţi să mai mănânci ceva uşor.

| Leutzzu explică:

Daca stiti dati-mi voi o dieta mai putin drastica

| ElSwe3R a răspuns:

Cum sa traiesti cu asa ceva?
Mananca mai mult dar sanatos.