| tremuriciiuliana a întrebat:

Cumnata prietenului meu si-a legat trompele uterine acum 3 ani si acum isi doreste din nou copii oare mai poate face? va rog raspundeti-mi urgent? si cam cat ar costa aceasta dezlegare a trompelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu mai poate face nimic.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate stiu eu legarea trompelor uterine este ireversibila...

| domidoc a răspuns:

Repermeabilizarea trompelor uterine este o operatie cu mici sanse de reusita, dar merita incercat.Cat priveste costul, la stat ar trebui sa fie gratis daca e asigurata[ha, ha, ha].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este o sterilizare chirurgicală ireversibilă.
Şansele sunt minime chiar nule în astfel de situaţii.
Un consult ginecologic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut o asemenea operatie in urma cu patru luni dar inca nimic, costul operatiei a fost de 1450 lei la o clinica particulara din BN si sunt foarte multumita de cum sau ocupat de mine acum asteptam rezultatele succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se mai poate fece dezlegarea trompelor, eu mi-am facut la clinica laser syatem in arad si a costat 600 de euro anul trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A ramas cineva insarcinata dupa dezlegarea trompelor? Daca da unde sa practicat dezlegarea?