| anonim_4396 a întrebat:

Daca trompele uterine sunt legate ce sanse sunt de a mai avea un copil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

0 din pacate. Asta daca iti doresti un copil este super nasol.

| pisi dy a răspuns:

0. se poate incerca o refacere a "canalului " trompelor uterine dar depinde cat timp a trecut de la ligatura; sansele sunt spre 0. poti recurge la FIV daca vrei bebe, ca n-ai zis de ce intrebi : ca vrei bebe sau nu ti-a venit menstruatia si ti-e frica sa nu fi ramas insarcinata cu tot cu trompe legate? Deci?

| EUSIATIT a răspuns:

0. COnsulta medicul pentru ca nimeni nu te ajuta doar el rez pb. AColo e vb de sanatate nu de sfaturi. Trompele au fost legate tot de medic nu te ai nascut asa de moment ce stii ce ai. Hai la medic si sa dea domnu sa ti indeplinesti visul de a da nastere la un bebe

| doinisor a răspuns:

Nici o sansa, daca ambele trompe sint legate.

| deeutsa a răspuns:

Foarte putine...doar iti legi trompele ca sa nu mai ai copil... din cate stiu 100%...inainte de asta trebuie sa vb cu docotorulhappy...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea mai sunt.
Ovarul elibereaza un ovocit care doar prin trompe poate sa treaca pentru. a se intalni cu spermatozoidul. Ele sunt "canalul ", care fac legatura intre ovar si uter, vagin, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai sanse! IVF sau reconstrucţia a trompelor uterine care se practica in USA din anii 92 cu mult succes 60%-95% La noi in Ro.in premiera nat. la Spit de urg. din Iasi vezi linkul http://www.evenimentul.ro/articol/o-femeie-care-nu.html

| Cotelea_Loredana_1988 a răspuns:

Daca am trompele legate mai pot face un copil