| perla a întrebat:

Mi-am legat trompele uterine acum 7 ani. si acum vreau un alt copil mai pot sa-l fac""'

Răspuns Câştigător
| calubalan a răspuns:

La teorie zice ca legarea trompelor este un proces APROAPE ireversibil DAR mai exista sanse sa te "razgandesti" fie si dupa 7 ani ca in cazul tau! Cel mai bine mergi la un doctor ginecolog sa-ti ofere cea mai eficienta solutie pentru tine. Varianta b) ar fi o inseminare in-vitro, dar si aici sunt x% sanse de reusita(esec)... Oricum bafta multa, rabdare si mai multa si iti doresc ca la anul sa ne arati la toti bebele tau mare, frumos si sanatos!

6 răspunsuri:
| unu a răspuns:

Traian, mai iesi afara din biserica fiindca incepi sa delirezi rolling on the floor

| unu a răspuns:

Ironia mea nu e fara rost, de vreme ce milioane de copii mor anual in lume si pe "Creatorul Divin" il cam doare in cot de realitatea asta.

| alexflor87 a răspuns:

Un medic ti-ar da raspunsuri mult mai bune decat vei primi pe acest site. Din cate stiu eu, nu se mai poate, dar nu stiu sigur. Mergi la un medic.

| BeT a răspuns:

Daca vei promite Creatorului, tau ca vei aduce pe lume toti copiii pe care tii va daruii, poate iti va da. dar fi atenta sa nu incerci sa minti ca EL, stie tot ce este in inima noastra.Nu va mai luati dupa ideeile bolnave ale celor care zic:-nu facem copii ca nu avem cu ce sa-i crestem.Creatorul Divin, te va ajuta sa-i intretii.nu te teme.

| BeT a răspuns:

@unu, vezi ca poate te va atinge al doilea si nu te vad bine.Imi plac glumele voastre. ele denota inteligenta voastra.Succes UnU.

| drpopa a răspuns:

Dupa ligaturare trompele se fibrozeaza, daca acest proces fibrotic este complet raspunsul este nu in mod natural insa pute ti recurge la metode de fertilizare in vitro prin aceste metode se recolteaza prin punctie ghidata ecografic ovulele care ulterior sunt folosite pentru creerea produsului de conceptie, sotului ii se recolteaza sperma. dupa o perioada de la fertilizarea ovulului in vitro 2 -4 saptamana (in functie de procedura) se implanteaza in uter, sansele de reusita sunt f mari si in general 95% din copii rezultati prin astfel de metode sunt de sex feminin, sunt multe tehnici si aspecte de discutat insa medicul d voastra obstetrician vi le poate explica, dar este posibil sunt clinici f bune si in romania dar si in ungaria, daca doriti adresele clinicilor scrieti mi un mesaj si vi le trimit