| Ry0010 a întrebat:

Cuum sa reusesc sa adorm pe spate? Am probleme cu spatele si am auzit ca pozitia cea mai corecta de dormit e pe spate,insa eu nu reusesc sa adorm asa. Va rog, niste sfaturi? MULTUMESC funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nici eu nu pot să dorm pe spate...pur și simplu aștepți momentul când ești epuizat complet și atunci te întorci pe spate și adormi.

| Felys a răspuns:

Nu poti, si chiar daca printr-o minune reusesti, in somn cu siguranta iti vei relua pozitia care ti se pare tie mai confortabila, nu are sens sa te mai chinui pentru ca oricum in somn nu poti controla cum stai

| Aly_Alyn_2001 a răspuns:

Poti sa alergi, sa faci sport, ca seara cand te vei pune in pat sa dormi, sa fii " mort " de oboseala, te pui cu fata-n sus (pe spate) si te uiti la tavan, iti poti imagina multe lucruri, ca si cum ai innota pe spate, si trebuie sa-ti doresti foarte mult sa dormi pe spate atunci cand te pui la somn, incearca asta. Sper ca te-am ajutat, mult noroc.

| ElisaSprouse a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceva care sa te relaxeze. Eu mai obisnuiesc si sa imi pun perna invers( pe verticala) astfel incat mare parte din coloana sa se poata sprijini pe ceva moale. Soer ca te-am ajutat!