| IonaAna08 a întrebat:

Daca am 1.52 metri si 44 kg este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dantekun94 a răspuns:

Din câte ştiu eu, greutatea se calcula înălţimea minus 10, deci 1.52 - 10 (nu mai pui cifra din faţă) = 42, e bine, ^^''

4 răspunsuri:
| Roberto a răspuns:

Da este foarte bine. Poti sa te convingi si tu daca cauti pe net BMI(Body Mass Index) un calculator ce iti arata daca greutatea este proportionala cu inaltimea.

| Robert23 a răspuns:

Nu stie exact sa iti spun dar parca raportul inaltime greutate la femei era de 10 kg si la barbati de 5 kg deci daca ai 1.52 trebuie sa ai 42 kg dar nu este nici o problema nici la 44:d doar sa nu te mai ingrasi! Multa Multa sanatate!

| ilinka_9885 a răspuns:

Daa eu asa zicwinking

| IonaAna08 explică:

Vreau sa mentionez ca am 11 merg pe 12 ani