| cedracumacauti a întrebat:

Daca am strabism la ochiul drept, somnul afecteaza fugirea ochiului? adica daca ma odihnesc destul exista posibilitatea sa nu se mai vada ochiul intr-o parte si sa stea in mijloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Cred da cea mai potrivita persoana sa-ti raspunde la aceasta intrebare, ar fi un medic specialist...Parerea mea este ca nu afecteaza somnul fugirea ochiului.Cand dormi iti odihnesti ochii, nu are cu ce sa-i afecteze.Multa Sanatate

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Din pacate nu, singura solutie pentru starbism este operatiasad

| rozaliac a răspuns:

Din cate stiu eu, oboseala poate sa agraveze fuga ochiului, dar daca esti odihnit nu se rezolva problema. Cu zice si Emma, cel mai bine ar fi sa faci un consult de specialitate. Eu merg pentru probleme oftalmologice la infosan in Bucuresti https://infosan.ro/......ii-adulti/