| SoferTir a întrebat:

Am 13 ani si am o problema cu ochiul drept. Daca nu port ochelari pot face strabism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul oftalmolog se poate pronunța!
Pa, pa.

| Giinger a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu. Depinde de problema.

| DrMaybe a răspuns:

Strabism in sus, strabism in jos. ai 13 ani si cred ca ai invatat un cuvant nou. Eu zic mai bine sa-ti faci un prieten ca daca ai conjuncturi de strabism o sa-si de-a cineva seama

| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca e mai bine sa consulti un medic oftalmolog, mai ales ca ai doar 13 ani. Sfaturile de pe TPU nu prea te ajuta la nimic, pentru ca nimeni de aici nu e medic, si nu trebuie sa risti. Du-te si fa-ti un control pana nu e prea tarziu. Bafta!

| Alexashadow a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic care sa te consulte si sa iti zica el daca e nevoie de ochelari. Oricum nu mai amana ca sa nu se inrautateasca situatia si sa fi nevoita sa porti ochelari tot timpul.