| anonim_4396 a întrebat:

Daca am suferit o interventie ce s-a soldat c u o histerectomie subtotala si anexectomie bilaterala acum 1 an si jumătate in urma unei cezariene ce tratamente credeti ca as putea urma, pana acum nu am luat nimic deoarece am alaptat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa faci vreun tratament.

Abh
| Abh a răspuns:

Fiind tanara si avand scoase ambele ovare, se impune un tratament de substitutie hormonala. Este prea devreme sa intri la menopauza. Trebuie sa te consulti cu ginecologul care te-a operat.

| alessia5158 a răspuns:

Daca ai suferit o asemenea interventie chirurgicala, pesemne ca au existat si motive foarte serioase in decizia medicala.Prin urmare, ai primit, fara doar si poate, recomandare de monitorizare medicala dupa interventie. Din cate stiu eu, dupa anexectomie, fara probleme de natura canceroasa, medicul recomanda o terapie hormonala de substitutie. Deci, mergi la medic!