| Ramo_9106 a întrebat:

de 3 zile imi este incontinuu rau, stari de voma mai exact si nu stiu de la ce ca nu mananc mult sau sa fi mancat ceva stricat. cert e ca ma linistesc o vreme fara sa iau vreo pastila iar dupa 10-15 minute imi revine acea stare, iar cateodata chiar imi bate inima mai repede.nu inteleg de la ce-ar putea fi. voi ce spuneti? ce-as putea sa iau sa-mi treaca in afara de lamaie care taie starea de greata ca asta am luat si nu mi-a trecut decat pe moment.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Ai 17 ani... daca ai un prieten si ai facut sex neprotejat cu el, problema este alta. Daca ai aceste greturi de 3 zile, ma gandesc, sa nu ai probleme cu ficatul. O mancare stricata isi face efectul in 7-8 ore, dupa care revii la normal, iar lamaia nu este /asa cum ai afirmat si tu/dacat un remediu pentru scurt timp, poate ai probleme cu fierea, dischinezie biliara, ceva. Incearca un ceai de galbenele, daca nu iti revii, urgent la medic, imi este teama, in afara de sarcina, sa nu fie prea tarziu pentru ficat sau chiar fiere. Iti doresc multa sanatate!

8 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Draga mea - cred ca este cu ochi - du-te la doctor

| Lexon a răspuns:

Daca nu sunt sanse sa fii insarcinata mergi imediat la medic! De fapt, oricum mergi la medic. Discuta si cu mama, stie mai multe si este mai intelegatoare decat poti tu sa crezi!

| Lexon a răspuns:

Stii, ti-am citit postarile din urma si constat ca esti o fata extraordinara. Ai grija de tine, mergi la medic, nu sta asa. Poate ne anunti si pe noi (cel putin pe mine) cum iti mai merge. Viata ne ofera si asemenea surprize, trebuie sa avem puterea sa trecem prin ele.
Cu visul ala te-ai lamurit (19.11.2011)?

| Mariana27 a răspuns:

Buna, la varsta ta. cauza poate fi oboseala, stres. happy. Incearca sa dormi mai mult si sa lasi problemele.
Eu am aceste stari atunci cand sunt fff obosita si corpul meu nu mai poate suporta. Mananca sanatos, fructe in special. si ia un complex de vitamine.
Daca aceasta stare continua. poate fi o anemie ce poate degenera in ameteli. Mergi la doctor happy

| anamaria13b a răspuns:

Du-te la doctor e cel mai bine decat sa iei pastile

funda?

| MaPlictisesti a răspuns:

Suna la 112 cere ambulata. trebuie sa te vada un medic.

| arisss a răspuns:

Buna ramohappy la fel a patit si verisoara mea acum o saptamana.A fost la doctor, si in cazul ei, problema a fost la ureche.Adica,fiecare din noi avem un lichid in urechi,si cand acela se dezechilibreaza,avem stari de ameteala, voma, etc. poate si la tine este aceeeasi problema.Nu lua nimica, fara sa consulti un doctorhappy

| EmEv a răspuns:

Hei... am aceeasi problema! mi-e cam rau de 2 saptamani, dar ultimele 3-4 zile a fost si mai rau... te-ai dus la doctor? cum te mai simti? vreun sfat ceva? mersi.