| Niccooleta a întrebat:

Daca iei mai multe anti-depresive in acelasi timp ce poti patii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Nicoleta, supradoza de medicamente antidepresive duce la intoxicatie. Manifestarile sunt violente: palpitatii puternice, uscaciunea gurii, greata, varsaturi, diaree, glob vezical, stari de confuzii iar partea mai putin placuta este ca daca nu se intervine la timp putem vorbi de o coma, de un stop respirator si deces.

| Niccooleta explică (pentru vangaelis):

Mda... am luat, am vazut ce pot patii si nu mai imi trebuie niciodata

| vangaelis a răspuns (pentru Niccooleta):

Imi pare rau, dar chiar era necesar sa faci asta? Ce a fost in mintea ta?
Eu nu te cert, apropos. Fac conversatie happy

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Devii depedent, ai ameteli, palpitatii, greturi, inebunesti.