| SuntFataInPlm a întrebat:

Daca iei supradoza si nu te duci la spital sa faci spalaturi stomacale, desi ai nevoie, ce patesti? Vreau sa stiu. Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Efectele sunt diverse. De la cele mai usoare care includ greata si varsaturi, pana la unele mai grave cum ar fi stare comatoasa, stop si deces.

| minrest a răspuns:

Enuntul tau e prea general, supradoza poate fi 5% in plus, sau poate fi dublu, poate fi vorba de patru codeine phosfat pentru tuse in loc de trei, sau de o doza dubla de heroina. Oricum, organismul poate metaboliza substanta si sa isi revina, sau procesul poate fi prea greu si sa lase sechele, temporare sau permanente, iar in cazul cel mai rau sarcina e prea grea pentru corp si omul moare. Vreau sa-ti spun ca ultima varianta se intampla frecvent, in special cand e vorba de heroina. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Depinde ce ai luat. Fiecare medicament are alt efect.

| kiri11 a răspuns:

Indicat pentru asfel de probleme trebuie sa consulti un medic. Depinde de ce ai consumat si cat. Nu te poate ajuta nimeni fara a explica detaliat despre ce este vorba.

| matrix100 a răspuns:

Poti sa mori, dar cand spui supradoza la ce te referi? supradoza de ce?

Răspuns utilizator avertizat
| dolcemy a răspuns:

Daca mori, scapi ieftin.
Dar poti sa ramii cu organele interne bolnave (stomac, ficat, rinichi, etc) pe viata. Si te chinui o viata fara leac. Iti suride?