| Dumitritsa a întrebat:

am baut numaice 7 pastile de mezim forte, si zilele astea nu am prea mincat. ce o sa se intimple cu mine? o sa ajung la spital? o sa-mi faca spalaturi stomacale? ce se va intimpla? vreau sa stiu tot! dau funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic, Mezim forte este un medicament cu putine reactii adverse, iar 7 pastile e o doza mica. Nu merita sa te duci la spital sau sa faci spalaturi. O sa ai cel mult diaree serioasa, greata si varsaturi, o sa te simti rau cateva zile si apoi gata, vei fi ca noua.

| bulin a răspuns:

Dozele excesive produc efect laxativ. Efectele sistemice sunt excluse asa ca stai linistita nu iti face nimeni spalaturi stomacale numai ca nu iti vei mai dori sa vezi toaleta big grin